Genel Kültür

Sorumluluklarımızı Neden Yerine Getirmeliyiz

Birey olarak yaşadığımız toplumda başta kendi hayatımızı düzene koymak için sorumluluk sahibi olmamız gerekmektedir. Sosyal hayatımıza gereğince çeşitli sorumluluklar üzerimize alarak bunları yerine getirmekteyiz. Her insanın sorumlulukları gereğince görevlerini yerine getirdiği takdirde sosyal hayatlarını rahat bir şekilde devam ettirebilirler.

Bir öğrenci veya anne, baba olabiliriz. Her insanın hayata ve çevresindekilere karşı çeşitli sorumlulukları vardır. İnsan bunu reddetmesi durumunda kendisine dahi faydası olmaz. Çevrenizi örmezlikten gelmemeli ve hizmetlerini eksiltmemelisiniz. İyi bir evlat olmanız başarılı olmak ve büyüklerinizin sözünden çıkmamaktır. Toplum olarak birbirlerimizin ihtiyacınızı gidermeliyiz.

Çocukların görevleri olarak dersine çalışmak, ailesine yakışır evlat olmak, gelecekte ailemize bakmak, büyüklerimize saygılı olup herkese doğru şekilde ilgi göstermeliyiz. Doğru bir insan olarak hizmetlerimizi asla unutmamalıyız. Biz yaptığımız kadar insanlar bize sorumluluk ve iş vererek yol göstemrektedirler. Her insan bunu bilerek kendisini ifade etmelidir. Toplumda insanların değer kazanabilmesi için bunlar gerekli görülmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu