Genel Kültür

Spor Araç ve Gereçlerini Kullanırken Sağlığımızı Koruyucu Önlemler

Sağlıklı yaşam için spor yapmak gerekir. Spor önlemler alındığı zaman tehlikesiz aktivitelerden olur. Gün içinde spor yapılması kendimizi keyifli ve daha sağlıklı hissederiz. Spor kendi içinde çeşitli branşlara ayrılarak kendisini gösterir. Kurallar bizim öğrenmemizi ve daha kolay şekilde faaliyet göstermemizde yardımcı olur. Spor yaparken kendimize dikkat ederek bir tarafımızı incitmemeliyiz.

Spor yaparken belli başlı kurallar vardır. Her spor dalı dikkat edilmediği zaman kazalara ve yaralanmalara neden olabilir. Genelde spor yaparken yaralanmanın nedeni dikkatsiz oluyor. Spor yapmadan önce bilinçli olmalıyız, gerekirse kask, dizlik gibi korunma eşyalarını takmalıyız. İlk defa yapılacaksa hocaların eşliğinde güvenli olarak yapılmalıdır. Spor aletlerinde yaralanma ve sakatlanma riski olacağından kullanma kılavuzunu okumalı ve bilmelidir. Hal ve hareketlerimize dikkat ederek önüne geçilmesi gerekir.

Araç ve gereçlerin kontrolleri yapılarak kullanılması gerekir. Düzenli olarak eşyaların kontrolü yapılması kullanımlarının etkilemektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu