Genel Kültür

Terzi Ne İş Yapar

Terzi esnaf olarak belli bir yerde sahip olduğu atölye içinde dikiş ve kesim işlerini yapmaktadır. Terzilik mesleği elbiseler ve kumaşlarla ilgilenerek kişiye özel elbise dikimi yapar. Terziler titizlikle yaparak aldıkları vücut ölçüleri doğrultusunda kıyafet, elbise, çanta gibi ürünler üreten meslek dalıdır. Kendi modanızı ve tasarımınızı kendiniz yaratarak insanları etkileyebilirsiniz. Terziler deri parçasından kumaştan çantalar yaparak yaratıcılık yapabilirler. Başarılı olan terziler bir çok modacının elbiselerinin giyimlerini yaparlar. Ortaya çıkardıkları eserleri sayesinde ünlülerini yaratabilirler.

Terziler stil eşyalarda yaratabilirler. Bir çok renkli elbiseden gömlek çıkartıp yaratıcılık yapabilirler. Gömleğin kalitesini dikim şekli ile ayarlayabilir. Kullanılan kumaş sayesinde çevresi tarafından saygınlıkları da artmaktadır.

Terzilerin mesleğini yerine getirirken kullandıkları malzemeler iğne, makas, hayvan derileri, kumaşlar, ütü, dikiş makinesi, renkli ipler, düğme, tebeşir, kağıt metre’dir. Özel giysiler yaparken bunları değerli taşlarla süsleyip değerlerini arttırabilirler.

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu