Genel Kültür

Thomas Edison Neden Öldü

Edison 11 Şubat 1847 – 18 Ekim 1931 yılları arasında Amerika’da yaşamış olan mucitlerdendir. Çalışmaları ile gerçekçiliğe imzasını atmıştır. Oldukça başarılı ve ileri görüşlü olarak insanlara yardımcı olmak istemiştir. Bildiğin bir şey varsa çalışmanın önemli olduğudur. Yarattığı eser sayesinde geleceğe ışık olarak bir çok bilim adamı için ilham kaynağıdır. Uzun bir yaşamdan sonra 84 yaşında diyabet hastalığına yakalanarak ölmüştür. 18 Ekim 1931 tarihi bilim dünyası için oldukça önemliydi. Yaşanılan hüsrandan sonra Edison kendi evinin arka bahçesine gömülmüştür.

Tarihin en büyük buluşlarını yapmıştır. Geleceğin aydınlanması için ampulün icadını gerçekleştirdi. O tarih boyunca anılacak insan olmuştur. Sahip olduğu dahilik yeteneklerini sergilemesine yardımcı olmuştur. Oldukça önem olduğundan dolayı yaşamını insanlığa adamıştır.

Edison gibi bir dahi 84 yaşına kadar yaşayarak ölümü diyabet gibi kilo sorunlarından dolayı olması tüm dünyayı üzmüştür. Alexander Graham Bell gibi kendisi insanlığa önemli miras bırakmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu