Genel Kültür

Toplum Olarak Hangi Konularda Tasarruf Yapmalıyız

Toplum olarak hep birlikte yapabileceğimiz tasarrufun birisi parasal manada yapmaktır. Günümüzde para kazanmak zorlaştığı gibi yüksek öğretim almış kişiler dahi iş alanında kendilerine yer arıyorlar. Zor günlerimizde kenarda köşede para olmadığından dolayı hep sıkıntı çekiyoruz. Geçim kaygısından dolayı o gün varımızı yoğumuzu satarak o durumdan kurtulmaya çalışmaktayız.

Tasarruf yapmak insana özgüven kazandırır. Kenarda köşede paramızın olması bize güven sağlar. İşten çıkartılsak dahi kenarda köşede paramızın olduğundan dolayı stres yapmayız. Yeni bir iş bulana kadar kendimizi idare ederiz. Temel ihtiyaçlarımızı gidererek uzun bir süre işsiz kalabiliriz. Gerek mutfak, ev harcamalarını karşılamış oluruz.

Elektrik ve su tasarrufu hayatımız için önemlidir. Paramız kadarda önemli olan varlıkları tasarruflu kullanmadığımızdan dolayı tükenirler. Susuz hiçbir canlı yaşayamayacağı gibi temiz su kaynaklarının miktarı çok daha az gözükür. Paraysa satın alamayacağımız temiz su zamanla insanları savaşa götürecek doğal kaynaklardandır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu