Genel Kültür

Turistlere Nasıl Davranmalıyız

Turistler ülkemizin zenginliklerine aşık olan, gelip görmeye gezmeye gelen yabancı vatandaşlardır. Ülkemiz yeraltı ve yerüstü zenginleri bakımından oldukça ilgi görmektedir. Her yıl kültürel, tatil, gezi, araştırma turistleri gelmekte. Ekonomimize yaptığı önemli destekler sayesinde hayatımız baştan sonra değişiklik göstermekte. Her yıl bir önceki yıla göre turist oranımız artmakta. Gelen turistler ülkemizin ekonomimize destek sağladığından dolayı yardımcı olmamız gerekiyor.

Türk milletinin içinde olan hoşgörü ve misafirperverliği en güzel şekilde göstermeliyiz. Başımızın üstünde yeri olan insanlara yardımcı olmalıyız. İhtiyaçları konusunda elimizden geleni yapmalıyız. Turistleri kandırmak isteyen kişilere de mani olmalıyız. Ülkemizde kandırıldıklarını hissettiklerinde bir daha ülkemize gelmezler. Zaman içerisinde ise gelirimiz düşeceğinden dolayı sıkıntılı zamanlar bizi bekleyebilir. Tatil beldelerimizde turistlere bacımız, kardeşimiz gibi görmeliyiz. Sarkıntılık yapanlara müsaade etmemeli gerektiğinde polise bildirmeliyiz. Bayan turistlerin en çok yaşadığı tacizlere karşı millet olarak ayakta durmalıyız. Sahip çıkmazsak eğer bize sahip çıkacak kimse olmaz. Türk milletini farklı lanse eden insanlara müsaade etmemeliyiz.

Türk halkı olarak bizi yanlış tanımalarını istemeyiz. Her türlü yanlış davranıştan kaçınmalıyız. Gerekirse kendi haklarımızdan feragat ederek onlar için çaba göstermeliyiz.

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu