Genel Kültür

Turizm İle İlgili Yazı

Turizm sektörü ülkemizin konumu ve ekonomik anlamda önemli yere sahiptir. Zarar görmemesi gereken sektördür. Her yıl biraz daha fazla gelişerek insanların yurtdışından döviz getirmelerine olanak sunuyor. Ülke ekonomisinin gelişmesini sağlayarak önemli yere sahiptir. Her yıl milyonlarca kişi ülkemize gelerek turizmin biraz daha gelişmesini etkiliyor.

Tatil yaptıkları gibi çevre bölgelerde iş yapan kişilerin kazançlarında artış sağlanıyor. Bugün milyonlarca kişi gelirin turizm sektöründeki gelişmeler sayesinde sağlamaktadır. Ülkemize farklı bir kültür getirerek gelişmesinde etki yaratıyorlar. İş imkanı sunulması işsizlik oranını düşürmektedir. Bir ülkenin geleceği o ülkenin doğal güzelliklerinin belirlediğini bilebiliriz.

Turizm yerli ve yabancı olarak ikiye ayrılır. Yerli turistler ülke içinde farklı şehirden gelerek yerini değiştirmesidir. Yabancı turistler ise farklı ülkeden gelmesidir. Günümüzde yerli turizme yeterince önem verilmemektedir. Yabancı olarak gelenler daha çok para bıraktığı gibi daha ucuza tatil yapıyorlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu