Genel Kültür

Türk Kelimesinin Anlamı Nedir Kısaca

Türk kelimesinin binlerce yıllık mazisi ardır. Orta Asya’da yaşayan uygarlıklardan birine Türkler denilmekteydi. Etrafında bir çok medeniyet ve milletlerden etkilenerek kendilerini geliştirmişlerdir. Çin kaynaklarında Türklerin binlerce yıllık tarihi olduğunu gösterilmektedir. Siyasal, sosyal ve kültürel özellikleri geçmişten günümüze kadar ulaşmıştır.

Türk kelimesinin kökeni türük kelimesinden ortaya çıkmıştır. Türklerin bir millet olarak aynı psikolojik ve fizyolojik özellikleri gereği söylenmiştir.

Türk; güçlü, kuvvetli, mert, cesur, korkusuz, güvenilir, dürüst, savaşçı anlamına gelmektedir. Türk kelimesi o dönemlerde Türk olmayanlar tarafından söylenmiş tabirdir. Geçmişten günümüze şekil değiştirmiş, Türk halini almıştır. Türkler tarih boyunca kelime anlamı olan güçlü, kuvvetli, cesur, mert, korkusuz, güvenilir olmayı daima layıkıyla yerine getirmiştir.

Türk adını hakkıyla veren Türk milleti daima yerine getirmiştir. Kahramanlıklar yaparak Türklüklerini göstermişlerdir. Gerçekten Türkler tarih boyunca savaş alanlarında mücadeleler vererek kendilerini gösteren millet olmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu