Genel Kültür

Türkçemizi Korumak İle İlgili Kompozisyon

Milletlerin sahip olduğu en önemli değerlerlerinden biri dilidir. Diline sahip çıkan milletler varlıklarını devam ettirebilirler. Bu nedenle her ülke kendi dilinin geliştirilmesi ve yayılması için çalışmalarda bulunmaktadır.

Günümüzde gelişen bir dünyanın parçası olmak önemlidir. Çevremizdeki her şey geliştiği gibi dilimizde gelişiyor. Yabancı dillerin etkisi her geçen gün Türkçemize zarar vermektedir. Yeni giren kelimelerden dolayı dilimizi neredeyse unutacak hale geliyoruz. Türkçe karşılığı olan yabancı kelimeleri kullanmamalıyız. Türkçe kullanılacak kelimeler hem dilimize hem de kültürümüze sahip çıkmaktır. Milli birlik beraberliğin sağlanması için dil her şeyin temelini oluşturmaktadır. Dilin doğru kullanımı ulusumuzun daha ilerilere taşınmasında yardımcı olur. Yaygınlaşan dilimiz kültürmüzün, gelenek ve göreneklerimizinde insanlar tarafından benimsenmesi sağlanır. Vatana, topraka, ülkeye bağlılık her geçen gün artar.

Türkçenin korunması dilimizin gelişmesi daha güzelleşmesini sağlar. Gençler özellikle dilimizi doğru kullanarak örnek olması gerekir. Dilin önemi toplumsal açıdan değerlere sahiptir. Türkçe konuşarak insanları özendirmeliyiz, kullandıkları yabancı kelimelerden uzaklaşarak yalın haliyle konuşmaları gerekir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu