Genel Kültür

Türkçenin Bağımsızlık ve Egemenlik Sembolü Olduğunu İfade Eden Bir Yazı

Türkçe ülkemizin kendine özgü dili olmaktadır. Milletlerin kendisine özgü dili, bayrağı, marşı vardır. Resmi dilimiz olmasıyla vatan toprakları üzerinde konuşulan dildir. Ülkenin dilinin konuşulması o ülkenin bağımsızlığını gösterir. Kendimize has dilimiz olup kendi ülkemizdeki insanlarla rahatlıkla anlaşabiliriz.

Sömürge altında olan ülkelerde insanların kendilerine özgü dilleri yoktur. Örneğin Afrika ülkesinde kendisine özgü dili olmadığı gibi bir çok dil kullanılmaktadır. Sömürge ülkeler doğal zenginliklerin yanı sıra dilini ve kültürlerini de yok ederek birlik beraberliği bozmuşlardır. Resmi dilleri sömürgeci ülkelerin dilleri olduğu görülebilir. Dilimizin bize özgü olması özgürlüğümüzün ve bağımsızlığımızın en önemli simgesidir. Egemenliğimizin sembolize edilmesi için kültürel kaynaklarımız bütünlük oluşturur.

Türkçe, Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde konuşulan milli dildir. Dilimiz sayesinde insanlarla iletişim kurarak bütünlük oluştururuz. Milli birliğin öğrenilmesi için ortak dilin kullanılması gereklidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu