Teknoloji

Twitter Onaylanmış Hesap Nasıl Yapılır

Twitter hesabı kullanan arkadaşların bazılarında mavi rozet amblemi bulunmaktadır. Mavi rozet hesabın kişi tarafından onaylandığı anlamına gelmektedir.

Twitter önemli kişi ve markaların kimliklerini onaylayarak yanılgıların önüne geçmeye çalışmaktadır.

Kullanıcıların istedikleri kişilere daha rahat şekilde ulaşabilmesi için mavi rozet sistemine geçiş yapmıştır. Bu sayede istenilen hedeflere ulaşılmıştır. Müzik, sinema, moda, yönetim, politika, din, gazetecilik gibi çeşitli alanlarda önde gelen isimlerin hesapları onaylanmaktadır.

Başvuru için açık olmasına rağmen sadece tanınmış kişilerin hesaplarını onaylamaktadır. Twitter hesabınız bu nitelikleri taşıyorsa eğer onay için değerlendirilir.

Hesabınızın onaylanmamasının nedeni kriterleri yerine getirmemesidir. Mavi rozetiniz yoksa biraz daha tanınmanız gerektiği olur. Twitter kullanıcıları tarafından sık aranan hesaplar üzerinden araştırmalar yapılıp onay verilmektedir. Normal kullanıcılardan gelen milyonlarca istek üzerine kabul edilmemektedir.

Resmi bir web sitesinden twitter hesabınıza bağlanacak olması onaylamanın kolay yolu olmaktadır.

Onaylanan twitter hesabının adı değiştirildiği takdirde mavi rozeti kaldırılarak onaysız hale gelir. Tekrardan onaylanması için gerekli işlemlerin yapılması gerekmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu