Genel Kültür

Ummadık Taş Baş Yarar Hikayesi

Ahmet bir çok işe el atmıştır ama başarıya ulaşamamıştır. Mahallede arkadaşları hep onun başarısız olacağını düşünmüşlerdir. Gördükleri zaman batırdıkları işlerden dolayı onunla alay ederlermiş. Başkaları tarafından küçümsendiği gibi rahat vermediklerini görürmüş. Yaşadıklarından dolayı sıkıntılar ve sorunlar yaşamıştır. Ailesi de başarısızlığı yüzünden daima dışlamış onu kapı dışarı etmiştir. Rahatlık ve huzur vermediği gibi sıkıntı yaşamasına neden olmuştur.

Bir gün Ahmet azmederek bir işe girişir. Herkesin alay ettiği, dalga geçtiği o Ahmet artık iş sahibi olmuştur. Yılmadan bırakmadan gecesini gündüzüne katarak çalışmıştır. Başarıya ulaşması an meselesi olup başarıyı yakalamıştır. Artık o dalga geçilen Ahmet iş sahibi olup bir çoğundan daha iyi noktalara gelmiştir. Mahalleye geldiği zaman hiçbir zaman işi başaramayacak insan iş sahibi olup işini tutturmuştur.

Herkesin ummadığı kişi işi başarıya ulaştırdı. Ummadığın taş baş yarar atasözü bu hikayeden yola çıkarak ortaya çıkmıştır. Hiç beklenmedik insanlar büyük işler başararak sizi şaşırtabilir.

2 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu