Menu

Ummadık Taş Baş Yarar Kompozisyon

Ummadık Taş Baş Yarar Konulu Kompozisyon, Ummadık Taş Baş Yarar Yazı

Bilindik atasözlerimizden olduğu gibi başımıza ne geleceğine dair atalarımız tarafından söylenmiş. Yüzyıllar boyunca dilden dile dolaşarak atasözlerimizin arasına dahil olmuştur. Hiç beklemeden başımıza çeşitli olaylar gelebilir. Güvendiğimiz dağlar bir bakmışız kar yağmış beklemediğimiz yerden gelen darbeler bizi haylice zorlayabilir.

Beklenmedik bir zaman güvenliğimiz insanlar tarafından dahi olur. Ummadığımız zaman karşımızdaki kişilerden değil de yanımızdakilerden gelecek olan taş başımızı yarabilir. Anlayacağımız gibi ne zaman nereden ne geleceğini bilmediğimizden dolayı kör kütük önümüze değil çevremize bakarak ona gör kendimizi sınırlamamız gerektiğini gösterir.

İnsanlara sırtımızı sınırsız güven ile yaslamamalıyız. Yanımızdakiler dahi biz zarara verebilir başımıza büyük işler alırız. Kendimize dikkat ederek ummadığımız baş taşımızı yarmadan tedbirli davranmalıyız. Başımıza bir şey gelmeden değerini anlamadığımız gibi beklememiz gerekli olur. İnsanlara yaklaşım tarzımız daha tedbirli şekilde olursa kendimizi yeterince korumuş oluruz. Çevremizden gelecek olan olaylara karşı önlem almamızı gösterir.


2 Yorumlar
  1. yaren Cevapla
    • admin Cevapla

Yorum Ekleme

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.