Genel Kültür

Ünlü Olmanın Avantajları ve Dezavantajları

Ünlü olmak insanlara ne kadar fayda sağlasa dahi içinde olunduğu zaman anlaşılacak ki zararları da vardır. Bize getirdikleri gibi özel hayatımızı tamamen ortadan kaldırdığını bilmelisiniz. Hayatımız boyunca medya ve paparazziler tarafından gözetlenecek, söyleyeceğimiz bir söz veya yapacağımız hareket doğrultusunda gün boyunca televizyonlarda reklam olacağız. Davranışlar insanların yaşamını ve geleceğini belirleyen unsurlardır. Bize getirisi olan her şeyin bir bedeli olduğu unutulmamalıdır.

Ünlü olmak zengin olmaktır. Herkes tarafından beğenilmek ve milyonların sevgilisi olursunuz. Yaptıklarınız ile insanlar sizi takip eder, adeta bir idol olacaksınız. Ünlü kişilerle tanışırsınız, oynayacağınız reklam filminde yüz binlerce lira para alırsınız. Film çekimleri diziler olsun inanılmaz yüksek rakamlarda çalışmış olacaksınız.

Öte yandan ünlü olmak sizi bütün gün takip eden insanların olması. Özel hayatınız her anıyla başkaları tarafından gözetlenmesi. Yaptığınız ufak bir hata size medya üzerinden dev tokat ile geri dönmesi. Eleştiri haklarınızın tamamen elinizden alınacağıdır. Hakkınıda yalan yada doğru gün boyunca kitle iletişim araçları üzerinden yazıların yazılması bunların başında gelir.

3 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu