Genel Kültür

Üzüntüler Paylaştıkça Azalır Mutluluklar Paylaştıkça Çoğalır İle İlgili Kompozisyon

Sahip olduğumuz kültür, gelenek ve göreneklerimizin geleceğe taşınması için paylaşılması gerekir. Manevi değerlerimizi geleceğe aktarmak bizim sorumluluklarımız gereğince gerçekleşir. Sahip olduklarımızı paylaşırsak değerlenerek anlam kazanırlar. İnsan doğarak hayata başlar yaşamı boyunca böyle devam eder. Yaşamı boyunca üzüntü ve mutluluk duygularına sahip olur.

Mutlu olan insanlar çevresindekilerle güzelliklerini paylaşırlar. Mutsuz olan insanlarda üzüntülerini azaltmak için paylaşmayı tercih eder. İnsan mutlu olduğu zaman paylaşarak çoğalmasını ister. Sahip olduğumuz en güzel duygulardan birisi paylaşma duygusudur. Acıları, üzüntüleri ve mutsuzluğu geriye atmak için paylaşmayı kendimize alışkanlık haline getirmeliyiz. Çevremizdekilerin bize destek olmaları ile dertlerimiz sıkıntılarımız azalarak rahatlığa ulaşmamız kaçınılmaz olur.

İnsanlar toplum içinde beraber yaşarken sorunlarla karşı karşıya kalabilirler. Mutlu olan insanlar duygularını belli bir çerçeve içinde paylaşıp birbirlerine gösterirler. Alacakları destek sayesinde üzüntüler azalır, mutluluklar çoğalır. Arkadaşımız, eşimiz, dostumuz hepsi bize destek için hazır olduğunu aklımızdan çıkarmamalıyız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu