Genel Kültür

Vatan Sevgisi İle İlgili Kompozisyon

Vatanın sadece bir toprak parçası olmadığını benimsemeliyiz. Vatan denildiği zaman atalarımızın kanları ile sulanan toprak parçası aklımıza gelecektir. Uğrunda on binlerce kişi tarafından severek canını verdikleri toprak gelecektir. Ülkemizi oluşturan bir çok ayrı milletin Türkiye Cumhuriyetine bağlı olarak Türk halkı sıfatını taşımasıdır. Vatanda analarımız, bacılarımız ve sevdiklerimiz güvende yaşamaktadır. Kendimizi özgür hissettiğimiz en değerli topraklardır.

Vatanımızı korumak Türk gençliğinin en büyük vazifesidir. İçlerinde olan vatan sevgisi oldukça büyüktür. Türk milletine armağan edilen toprakları gerek canı pahasına korumaları gerekmektedir. Ekmeğini yediğimiz topraklara ihanet etmemeli onları canımız gibi benimsemeliyiz. Türk milleti tarih boyunca yedi cihana hükmetmiş ataların torunları olduğu unutulmamalı. Kahramanlıklar ve güzellikler getirerek başarılar elde etmişlerdir.

Her Türk vatandaşı vatanın değerini bilerek onlara vatan sevgisi aşılanmalıdır. Kutsal topraklar olup yeni bir dünyaya açılan kapıdır. Cennet vatanda aynı zamanda dört mevsim yaşanmaktadır. Denizlerle çevrili olması ekonomik olarak oldukça önemli yerleri sağlamaktadır. Vatan toprağını biz koruyu kollamamız gerektiğini asla unutmamalıyız.

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu