Genel Kültür

Vatan Sevgisini Anlatan Yazılar

Vatan sevgisi sahip oldukları topraklar için verilen mücadeleden gelir. Toprağından suyundan yararlandığımız toprak, analarımızın bacılarımızın ekip biçtiği yaşadığı topraktır. Uğruna milyonlarca Mehmetçiğinin kanı ile sulanan topraklardan gelmektedir. Atalarımız canını hiç düşünmeden feda ettikleri en kutsal değerlerimizden birisidir. Vatan sevgisi denildiği zaman insanların tüyleri diken diken olarak teferruatsız uğrunda canını vermesi gerektiğini gösterir. İşgalden kurtularak özgürlüğü ve bağımsızlığı korudukları topraklar olmaktadır.

Vatanımızı dört bir yandan korumalı, gelecek zararlara yönelik sahip çıkmalıyız. Vatanımıza hizmet ettiğimiz sürece vatan topraklarını işgal edecek kuvvet olmayacaktır. Türk milleti azmini kurtuluş savaşında, milli mücadele dönemlerinde göstermiştir. Geriye kalan tek bir kişi olsa dahi dönerek vatan topraklarını düşman işgallerinden kurtaracağını gösterir.

İhanet asla edilmemelidir, yediğimiz ekmek dahi topraklarımızda yetişmektedir. İhanet edilmesi ölmekten daha beterdir. Güven içinde yaşadığımız topraklar bir gün işgal altında olunca bize ihtiyaç duyacaktır. Atalarımıza olan saygımız ve değerlerimiz ile vatanımıza daima sevgi, ilgi göstermeliyiz. Vatan topraklarına sahip olmak insanları yüceltir ve yükseltir. Vatan namustur, aştır, eştir, kardeştir, babadır herşeyimizdir.

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu