Teknoloji

Windows Toplu Dosya İsmi Değiştirme

Windows kullanıcısıysanız eğer size sunulan imkanlardan biri toplu olarak dosya isimlerini değiştirmeniz olacaktır. İnternetten çeşitli programlar bularak dosyalarınızın ismini değiştirebilirsiniz ama bunlara gerek kalmadan da dosya isim değiştirme yapmanız mümkündür.

Aynı klasör içinde bulunan veya sizin seçeceğiniz resimler üzerinden toplu olarak değiştirmiş olacaksınız. Tek tek olmayacağından zaman kaybetmeden fotoğrafların ismi değiştirilmiş olacaktır.

İlk önce değiştirmek istediğiniz klasörü açınız. Hepsini değiştirmek istiyorsanız Ctrl + A yapınız ve hepsi seçilmiş olacaktır. İçlerinden bir kaçını değiştirmek için ise Ctrl basık tutarak istediklerinizi seçiniz.

İşlemi yaptıktan sonra F2 tuşuna bir defa basınız. Resmi yeniden adlandırabileceğinize dair bilgi verecektir. Yazacağınız yeni isimden sonra tamam diyerek seçili olan resimlerin isimlerini değiştiğini görebilirsiniz.

Resim değiştirme işleminde sıralama: Manzara (1), Manzara (2), Manzara (3), Manzara (4) gibi sıralanmış olacaktır. Sizin için yazının başında da dediğimiz gibi anlatımlar şeklinde yapılacak olmasıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu