Sağlık

Yağmur Suyunun Faydaları Nelerdir

Yağmurun Faydaları Nedir, Yağmur Suyunun Yararları insanlar için büyük önem taşımaktadır. Bitkileri koruduğu gibi cildimize sağladığı güzellik ile birlikte tazelenme hissedeceğiz.

İlkbahar ve sonbahar aylarında daha çok yağışların görülmesi ile birlikte büyük faydaları bulunmaktadır. Bilinmeyen özellikleri uzmanlar tarafından açıklanmıştır. Yağmur doğru bir şekilde değerlendirildiği sürece cildimize ve sağlığımıza olumlu etkiler bırakacaktır.

Yağmur Suyunun Faydaları
Su içinde azot olmamasından dolayı şimşek çakmaları ile birlikte azot oluşumu gerçekleşir. Azot bitkiler için yeşil aksam gelişiminde önemli elementlerden birisi olmaktadır.

Saksı bitkilerinin yağmur suyu ile birlikte yıkadığımız zaman köklerinde biriken tuzların yok olmasını sağladığı gibi ömrünü uzatmaktadır.

İlkbahar yağmurları ile birlikte çiçeklerde biriken toz ve polenlerin atmosfer içersinde dolaşımı engellenerek toprağa ulaşması sağlanır.

Yağmur suyu mineral bakımından zengin olup biriktirip içilebilirdir. Saç, el ve vücudunuz için doğal temiz oksijenli su olmaktadır.

Yağmur suyu cildinize çok iyi gelmektedir özellikle yüzünüz yağmur suyuyla yıkandığı süre kendi kendine kurumaya bırakınız tazelenmiş olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu