Genel Kültür

Yardımlaşma ve Dayanışma Nedir

Yardımlaşma ve Dayanışma Tanımı

Yardımlaşma ve dayanışma toplumlarda örnek davranışlardan olup birbirlerine gösterdikleri desteği anlatmaktadır. Bugün yardım ettiğimiz birisi yarın bize aynı şekilde yardımlarını göstererek dayanışma içersinde yaşamımıza devam ederiz. Türk kültüründe önemli yere sahiptir yardımlaşma ve dayanışma. Birlikte yapılacak işler sayesinde bugün yapılamayanlar yarın yapılabilir.

Yardımlaşma Nedir?
Bir işin üstesinden gelmek için birlikte çalışarak o işi halletmektir. Takım çalışması sayesinde yeteneklerimiz ve enerjimizi bir araya getirerek işimizi yapmaktır. Bilmediklerimizi başkasından öğrenir onların bilmediklerini biz öğretiriz.

Dayanışma Nedir?
İnsanlık için önemli yere sahip olduğu gibi doğasında önemli konumlardan birisi olmuştur. Yaşamları boyunca insanlar dayanışma sağlayarak sorunlarını aşmalarını sağlarlar. Yaşamları boyunca birbirlerine destek olarak dayanışma sağlanır.

Yardımlaşma ve dayanışmanın olduğu toplumda insanlar yükselişe doğru geçer. Seviyelerini yükselttikleri gibi önemli yerlere gelmelerine imkan sağlarlar. Toplum içersinde bireylerin birbirlerine destek olarak eksiklerini kapatıp birlikte yükselirler.

2 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu