e-Okul Ödev

Yardımlaşma ve Paylaşma İle İlgili Kompozisyon

İnsanların birlikte yaşamaları yardımlaşma ve dayanışmayı beraberinde getirir. Herkesin mesleği ve elinin yatkınlığı farklı olması yardımlaşarak kalkınmalarını gösterir. İnsanlar içinde bulunduğu yerlerde sürekli paylaşımlarda bulunarak kaynaşmaktadırlar.

Günlük hayatımızda zorlandığımız noktalarda yakınlarımızdan yardım alır ihtiyaçlarımızı karşılarız. İyi ve düzgün insanlar bize yardım elini uzatarak zorlukları aşarız. Gün gelir bizde karşılıklı olarak yardım ederiz. Birlik beraberlikten kuvvet doğduğu gibi kendimizi çok daha iyi hissederiz. Elimizdekileri başkalarıyla paylaşmak bize mutluluk ve sevinç getirir. Toplum bireyleri arasındaki yardımlaşmalar paylaşım konusunda iyi hissettirmektedir. Toplumun fertleri millet olma duygusu içinde rahat ederiz.

Zor durumda olanlara yardım etmek onların zorlukları aşmasına yardım eder. Paylaşımlar beraberinde hoşgörüyü yardımlaşmaları getirir. Zorda olan insanlara uzanacak bir el dahi mutlu olmalarını sağlar. Güzel davranışlarda bulunmak toplum bireylerinin birbirleri ile güzel davranışlarında bulunmasını sağlar.

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu