Genel Kültür

Yatan Aslandan Gezen Tilki İyidir Kompozisyon

İnsanlar yaptıklarına göre çevresi tarafından saygı kazanır. Hayatınız boyunca çok güçlü olabilir, insanlar size güçlü olduğunuzdan saygı gösterebilir ama tembel olarak kalmanız bunu kaybetmenize neden olur. Güçsüz ama çalışan, bir şeylerin peşinde koşturan insanlar toplum tarafından daha çok takdir edilmektedir. Tembel kişilerin kendilerine de faydaları olmaz başkalarına da. İnsanlar güçlü olacağına çalışarak kendilerini göstermeleri önemlidir.

Atalarımız yatan aslandan daha çok gezen tikinin daha yeğ olduğunu söylemiştir. Tembel olacağından daha çok üretken ve bir şeylerin peşinde koşturması iyidir. Aslan bir gün gücünü kaybeder, tilkiden daha zor durumlara düşer. Tilkiler becerileri ile kendilerini güçlendirerek daha yükseklere çıkmasını sağlamaktadır. Boş oturmaması ile geçimini sağlaması oldukça önemlidir.

İnsanların güçlü olmasından daha çok çalışmaları önemlidir. Soylu olup üretken olmadıktan sonra çalışan normal insanlara daha çok saygı gösterilmektedir. Elimizden geldiğince bir şeyler için çabalayarak kendimizi göstermemiz gerekmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu