Genel Kültür

Yazın Başı Pişenin Kışın Aşı Pişer Kompozisyon

Türkçemizin zenginlikleri her zaman kendisini gösteriyor. Yaz ayında başı pişenin kışın aşı pişer sözünde olduğu gibi bize çalışmanın önemini anlatıyor.

Alın teri dökerek çalışalar zorlukları en güzel şekilde aşabilirler. Yaşamımıza devam edebilmek için kişilerin çalışarak bir gelir elde etmeleri gerekir. Çalışmak insanların geleceğini güvence altına alınmasına denir. Bizde işlerde çalışarak çeşitli giderlerimizi karşılamamızı sağlar. Çalışma hayatımız sayesinde geleceğe karşı hazırlıklarımızı yaparız.

Yaz aylarında çalışmak zordur. Sıcağın altında insan zorlanır ve terler. Çalıştıklarımız ile bir birikim elde ederiz. Kış ayında bunların hazırlıklarını yaparız. Hazırlıklar sayesinde işsiz kalsak dahi daha önceden hazırlandığımızdan dolayı zorluk çekmeyiz. Yaz ayında dökülen alın terleri kış ayında sofralarımıza aş olarak gelir.

Yazın ve kışın insanlar her halükarda çalışarak ihtiyaçlarını gidermeleri. Paralarımızı harman vurup harcamamalıyız. Gelecekte işsiz kaldığımız zaman cebimizde 3-5 kuruş bir şeyler olması için gereklidir. Yaz ayında güneş altında zorlanarak çalışmamız kışın zor dönemlerine yatırım olmuş olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu