Genel Kültür

Yazının Bulunması Hayatımıza Ne Gibi Kolaylıklar Sağlamıştır

Yazının bulunması hayatımızı baştan sona değiştirmiştir. İnsanlığın gelişmesinin habercisi olduğu gibi icatların yapılmasını da sağlamıştır. Bilgiler artık kaybolup gitmeyecek sonraki nesillere taşınarak bayrak yarışı gibi onlar devam edeceklerdir. Yazı tarihte medeniyetlerin kültürlerini, yaşamlarını, değerlerini gelecek nesle taşıyan en büyük buluştur.

Geçmişe dair bilgiler günümüze ulaşması yazılar sayesinde oldu. Tarihi öğrenerek kendimizi geliştirebilir olduk. Yaşayan insanlardan haberdar olarak gelecek nesillere sağlam adımlar attık. Yapılan araştırmalardan devam edilerek bilim alanında önemli ilerleme sağlanmıştır. Geçmişe dair bilgilerimiz daha kültürlü, eğitimli ve bilgili nesil olmamızı sağladı.

Alim unutmuş, kalem unutmamış sözünden de anlaşılacağı gibi alimlerin bilgileri günümüzde olmuştur. Yapılan bütün icatların geliştirilerek daha modern hal almasını yazı sağlamıştır. Yazının değeri bilinerek gelecek nesillere taşınması gerektiği benimsenmelidir. Geçmişten elde edilecek bilgiler ufkumuzun gelişmesini de sağlamıştır. Toplumsal hayatlara dair bilgiler edinerek teknoloji, tıp, ulaşım, gıda gibi alanlarda gelişme sağlamış toplumlardan olduk.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu