Genel Kültür

Yurt Denince Akla Ne Gelir

Yurt denildiği zaman aklımıza gelenler bize yakışmalıdır. Yurt kelimesinin eş anlamlısı vatan olduğunu bilerekten yola çıkabiliriz. Düşüncelerimiz ve görüşlerimizi belirtmemiz mümkündür.

İlk olarak üzerinde yaşayan milletin öz vatanı olarak aklımıza gelir. Vatanın parçası olan kişiler onu koruyup kollamaları gerekmektedir. Nasıl evimizde yaşıyorsak yurdumuzda hepimizin evidir. Koruyup kollamalı ona zarar gelmesini önlemeliyiz. Yurt bir ülkenin vatandaşlarının yaşadığı toprak olmasıdır. Toprak parçası ile karıştırılmamalıdır. Vatan oldukça kutsa toprak olup kazanılması için uğruna milyonlarca insan canını feda etmiştir. Atalarımızın kanları dökülerek alındı. Korumak için cephelerde analarımız, bacılarımız görev aldı. Yurt topraklarının değeri oldukça yüksektir.

Yurt olmanda millet olması mümkün değildir. Milletlerin var olduğunu kabul etmek için yurda gerek vardır. Vatan toprağı kaybolduğu zaman milletler ortadan kaybolur. Her vatandaş yurduna bağlı olarak içinde yaşayan kişilere yurttaş denir.

Gençlerin ve yurttaşların en büyük görevi vatanlarını korumak bölünmesini önlemektir. Atalarımızın zar zor şekilde aldığı yurdumuzu korumalıyız, ona karşı vazifelerimizi yerine getirmemiz gerekmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu