Menu

Hatay Lise Taban Puanları Yüzdelik Dilimleri

Hatay ilinde ortaöğretimini tamamlayan öğrenciler LGS sınavına girdikten sonra puanlarının açıklanmasıyla LGS Hatay lise puanları 2018 yüzdelik dilimleri tercihlerini yapabilir. LGS ‘dan aldıkları sonuçlara göre 2018 yılı tercihlerini yapacaklar. Lise adayı öğrenciler aldıkları puan ile beraber bulundukları bölgedeki liselere giriş hakkı kazanabilirler. Değerli öğrencilerimiz sizde lise tercihlerini yapmadan önce puan tablosunu göz önünde bulundurarak liseye giriş yapabilirsiniz.

Hatay sınırları içerisinde bulunan Anadolu lisesi, meslek lisesi, düz lise, imam hatip liselerinin taban puanları ve kontenjanları MEB ve e-okul sistemine göre güncellenmiştir. Tercihlerini aşağıda bulunan taban puanları tablosuna bakarak yapabilirler. İl ve ilçelere göre okulların nerede bulundukları belirtilmiştir. Hatay ilinde lise eğitimine başlayacak öğrenciler LGS yerleştirme taban puanlarının yanı sıra yüzdelik dilimleri takip etmeli. Hatay lise taban puanları ve yüzdelik dilimleri aşağıda verilmiştir.

Hatay Lise Taban Puanları Yüzdelik Dilimleri 2018

İL/İlçeOkul AdıKontTaban Puanı
HATAY İSKENDERUNİskenderun Tosçelik Fen Lisesi150483,796
HATAY ANTAKYAHatay Fen Lisesi150483,632
HATAY DÖRTYOLDörtyol Fen Lisesi150473,743
HATAY DEFNESelim Nevzat Şahin Anadolu Lisesi170473,026
HATAY ANTAKYANihal-Turgut Anlar Anadolu Lisesi136464,706
HATAY İSKENDERUNİstiklal Makzume Anadolu Lisesi170460,827
HATAY DEFNENecmi Asfuroğlu Anadolu Lisesi306455,593
HATAY ANTAKYAOsman Ötken Anadolu Lisesi204448,853
HATAY ANTAKYAHüseyin Özbuğday Anadolu Lisesi204441,240
HATAY DÖRTYOLSüleyman Demirel Anadolu Lisesi170435,463
HATAY ANTAKYAAntakya Yüksel-Kemal Behzetoğlu Anadolu Lisesi204430,120
HATAY İSKENDERUNİskenderun Cumhuriyet Anadolu Lisesi238429,458
HATAY İSKENDERUNİskenderun Demir Çelik Anadolu Lisesi238424,090
HATAY REYHANLIYahya Turan Fen Lisesi150423,588
HATAY ANTAKYAAntakya Anadolu Lisesi238422,692
HATAY ANTAKYADr. Mustafa Gençay Anadolu Lisesi272407,531
HATAY SAMANDAĞYüksel Acun Anadolu Lisesi204407,019
HATAY PAYASPayas Nursan Anadolu Lisesi136406,968
HATAY KIRIKHANNaim Atakaş Anadolu Lisesi136405,229
HATAY İSKENDERUNİbn-i Sina Anadolu Lisesi238400,794
HATAY İSKENDERUNFatih Anadolu Lisesi204387,987
HATAY DÖRTYOLHalil İbrahim Evren Anadolu Lisesi136387,937
HATAY ANTAKYATOKİ Şehit Süleyman Yılmaz Anadolu Lisesi340387,061
HATAY ANTAKYAKarlısu Sosyal Bilimler Lisesi150381,381
HATAY ANTAKYAHatay Besim Ömer Akalın Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi204376,667
HATAY SAMANDAĞSamandağ Atatürk Anadolu Lisesi170376,578
HATAY İSKENDERUNŞemsettin Mursaloğlu Anadolu Lisesi170369,744
HATAY İSKENDERUNİskenderun Paşa Karaca Anadolu İmam Hatip Lisesi102368,814
HATAY DÖRTYOLGevher Nesibe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi170367,947
HATAY ANTAKYANarlıca Anadolu Lisesi204366,701
HATAY KIRIKHANKırıkhan İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi102365,292
HATAY İSKENDERUNAkdeniz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi170364,923
HATAY KIRIKHANKırıkhan Fevzi Çakmak Anadolu Lisesi102364,504
HATAY ANTAKYAHacı Ali Nurlu Anadolu Lisesi204356,684
HATAY DÖRTYOLDörtyol Atatürk Anadolu Lisesi170354,978
HATAY SAMANDAĞKaraçay Bedii Sabuncu Anadolu Lisesi204354,094
HATAY REYHANLIReyhanlı Sevgi-Fazıl Karaçadır Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi102351,817
HATAY REYHANLIİsmet Ayşe Behzatoğlu Anadolu Lisesi102351,142
HATAY ALTINÖZÜLokman Hekim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi102349,789
HATAY ANTAKYAAntakya Hz.Ayşe Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi68348,367
HATAY DEFNESelim-Tevfik Eskiocak Anadolu Lisesi238347,696
HATAY ERZİNBahri Çelen Anadolu Lisesi68343,069
HATAY ANTAKYASerinyol Anadolu Lisesi102342,336
HATAY İSKENDERUNYakup Bozatlı Anadolu Lisesi204341,197
HATAY KIRIKHANKırıkhan Gazi Anadolu Lisesi136333,949
HATAY İSKENDERUNİskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Anadolu Lisesi204331,063
HATAY SAMANDAĞJan ve Suphi Beyluni Anadolu Lisesi204325,906
HATAY DÖRTYOLDörtyol Anadolu Lisesi170323,683
HATAY REYHANLITayfur Sökmen Anadolu Lisesi136322,037
HATAY SAMANDAĞKuşalanı Anadolu Lisesi170321,240
HATAY İSKENDERUNİskenderun Anadolu Lisesi204320,695
HATAY ARSUZKaraağaç Nuran Yılmaz Çok Programlı Anadolu Lisesi34320,479
HATAY DEFNEYeşilpınar Mirioğlu Çok Programlı Anadolu Lisesi136318,507
HATAY HASSAHassa Anadolu Lisesi68316,652
HATAY ANTAKYAAntakya Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Anadolu İmam Hatip Lisesi68314,504
HATAY HASSAŞehit Mehmet Tuhal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi136305,213
HATAY ARSUZAyla-Naci Uyar Anadolu Lisesi136304,499
HATAY DEFNENimet-Fahri Öksüz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi136300,696
HATAY ALTINÖZÜAltınözü Anadolu Lisesi102300,174
HATAY ERZİNErzin Yeşilkent Anadolu Lisesi68296,773
HATAY ARSUZKaraağaç Nuran Yılmaz Çok Programlı Anadolu Lisesi68292,492
HATAY REYHANLICemil Meriç Anadolu Lisesi136288,324
HATAY BELENBelen Anadolu Lisesi68284,857
HATAY İSKENDERUNSefa Atakaş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi204282,901
HATAY DÖRTYOLDörtyol Recep Atakaş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi204279,789
HATAY ANTAKYAHatay Erol Bilecik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi306276,793
HATAY KIRIKHANKırıkhan Anadolu lisesi306269,444
HATAY ANTAKYAYıldız-Selahattin Mıstıkoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi340268,927
HATAY ANTAKYAAntakya Hz.Ayşe Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi170266,797
HATAY İSKENDERUNİskenderun Sahil Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi136265,116
HATAY İSKENDERUNİskenderun Rotary Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi102257,626
HATAY PAYASPayas Anadolu Lisesi136256,606
HATAY DÖRTYOLDörtyol Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi136255,529
HATAY ANTAKYAAli Sayar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi238246,655
HATAY DEFNEYeşilpınar Mirioğlu Çok Programlı Anadolu Lisesi102234,799
HATAY ANTAKYAHatay Anadolu İmam Hatip Lisesi204232,610
HATAY ARSUZUluçınar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi136226,328
HATAY KIRIKHANZübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi238226,060
HATAY ALTINÖZÜSultan Abdulhamit Han Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi102219,243
HATAY ANTAKYAAntakya Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Anadolu İmam Hatip Lisesi170206,974
HATAY ANTAKYAŞehit Ahmet Benli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi476206,623
HATAY DÖRTYOLDörtyol Cennet Ana Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi170204,660
HATAY REYHANLIMehmet Fatih Tosyalı Anadolu İmam Hatip Lisesi204204,323
HATAY ANTAKYAAntakya Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi340199,816
HATAY ANTAKYA23 Temmuz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi306196,501
HATAY HASSAHassa Ardıçlı Anadolu İmam Hatip Lisesi68192,943
HATAY İSKENDERUNİskenderun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi442191,933
HATAY ANTAKYAHabib-i Neccar Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi272190,415
HATAY ALTINÖZÜSüleyman Şah Çok Programlı Anadolu Lisesi68181,830
HATAY KIRIKHANHatay Kırıkhan Anadolu İmam Hatip Lisesi204176,032
HATAY BELENBelen Çok Programlı Anadolu Lisesi68175,446
HATAY ALTINÖZÜYunus Emre Çok Programlı Anadolu Lisesi68175,073
HATAY SAMANDAĞSamandağ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi408170,573
HATAY DÖRTYOLDörtyol Anadolu İmam Hatip Lisesi170169,958
HATAY PAYASPayas Anadolu İmam Hatip Lisesi102164,225
HATAY HASSAHassa Anadolu İmam Hatip Lisesi68163,330
HATAY YAYLADAĞIYayladağı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi102157,444
HATAY ALTINÖZÜSüleyman Şah Çok Programlı Anadolu Lisesi68156,176
HATAY KUMLUKumlu İsmet Mursaloğlu Anadolu Lisesi102155,925
HATAY BELENBelen Anadolu İmam Hatip Lisesi34155,491
HATAY YAYLADAĞIYayladağı Anadolu Lisesi102152,502
HATAY BELENBelen Çok Programlı Anadolu Lisesi102152,493
HATAY KUMLUKumlu Çok Programlı Anadolu Lisesi68151,322
HATAY ALTINÖZÜMehmet Akif Ersoy Çok Programlı Anadolu Lisesi68151,231
HATAY HASSAAktepe Anadolu Lisesi136149,034
HATAY KIRIKHANKırıkhan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi170147,571
HATAY KIRIKHANKırıkhan Beyazid Bestami Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi272146,445
HATAY ERZİNErzin Anadolu İmam Hatip Lisesi102146,167
HATAY KUMLUKumlu Çok Programlı Anadolu Lisesi68145,310
HATAY İSKENDERUNŞehit Yener Anadolu Lisesi238142,929
HATAY REYHANLIReyhanlı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi272141,756
HATAY ALTINÖZÜYunus Emre Çok Programlı Anadolu Lisesi102140,670
HATAY HASSAHassa Çardak Anadolu Lisesi136140,426
HATAY DÖRTYOLŞehit Ayhan Say Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi204136,454
HATAY ANTAKYASerinyol Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi204135,637
HATAY İSKENDERUNİskenderun Barbaros Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi170133,378
HATAY İSKENDERUNSarıseki Çelik İhracatçıları Birliği Recep Sami Yazıcı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi204132,959
HATAY YAYLADAĞIYayladağı Anadolu İmam Hatip Lisesi68130,307
HATAY REYHANLIReyhanlı Mehmet Akif Ersoy Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi204125,809
HATAY İSKENDERUNDemir Çelik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi340125,547
HATAY İSKENDERUNİskenderun Anadolu İmam Hatip Lisesi272117,903
HATAY ERZİNAkenerji Şehit Uğur Ekiz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi238115,725
HATAY HASSAAktepe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi102113,327
HATAY KUMLUKumlu Çok Programlı Anadolu Lisesi34109,670
HATAY ALTINÖZÜAltınözü Anadolu İmam Hatip Lisesi204106,895
HATAY ARSUZNardüzü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi136102,689
HATAY REYHANLIOğulcan Tuna Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi27296,746
HATAY YAYLADAĞIYavuz Sultan Selim Han Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi13696,417
HATAY DEFNEŞehit Serkan Talan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi61292,472
HATAY ALTINÖZÜMehmet Akif Ersoy Çok Programlı Anadolu Lisesi6885,970
HATAY ARSUZGözcüler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi30677,137
HATAY SAMANDAĞİsmail ve Mehmet Selim Kara Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi37476,195
HATAY İSKENDERUNİskenderun II. OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi27273,357
HATAY PAYASPayas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi34070,184
HATAY KIRIKHANKırıkhan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi30651,166
HATAY ERZİNErzin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi20449,528
HATAY HASSAAkbez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi13648,534
HATAY REYHANLIAhi Evran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi30647,997
HATAY PAYASŞehit Abdullah Tayyip Olçak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi136


Yorum Ekleme

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.