Genel Kültür

Babalar Günü İle İlgili Kompozisyon

Babalarımızın onuruna yıl içinde ayrılan haziran ayının üçüncü pazar gününe denk gelen özel gündür. Babamıza sahip olduğumuz için şükretmek ve yaptığı fedakarlıklara karşı gösterebileceğimiz değerler olmaktadır. Babamıza ailemize sahip çıktığı ve bugünlere taşıdığından dolayı kutlayabileceğimiz özel gün olmaktadır.

Babalar gününün anlamı oldukça büyüktür. Anneler gününün olduğu gibi babalarımızın haklarını asla unutmamamız gerekiyor. Karnımızın doyması, iyi bir eğitim almak için her alanda destek çıkarak yol göstermektedir. Babamıza karşı ne kadar teşekkür etsek az olacaktır. Yaptığı fedakarlıkları asla unutmamız mümkün değildir. Her anlamda verdiği destek, gösterdiği şefkat sahip olabileceğimiz önemli değerlerden olmaktadır. Yaşamını bizlere adayan sevgi dolu babamızı asla unutmamalıyız. Gecesini gündüzünü bizim için çabalayan babamız için yapacaklarımız yaptıklarının yanında ölçülemez dahi.

İlk kez 19 Haziran 1910’da kutlandı. Amerika Birleşmiş Devletlerinde desteklenen babalar günün o zamandan günümüze kadar her haziran ayının üçüncü pazar günü kullanır olmuştur. Babalar günü kutlanarak günümüze kadar taşınarak tüm ülkeler tarafından kutlanmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu