Genel Kültür

“İnsan melek olsaydı, dünya cennet olurdu” Deneme Yazısı

Cennetin dünyamızdan fazlalığı nedir? Sonsuz yaşam, istediklerimizin gelmesi, huzur, mutluluk, refahlık ve rahatlık değil mi? Peki dünyamızın eksiklerini göz önünde tutunca sebepler nedendir. Dünya hırsı olduğunu açıkça görürüz. İnsanlar arzularının, isteklerinin ve hedeflerinin peşinden böyle hayasızca koşmasaydı dünyamızda güzel bir yer olurdu. Güzel yaşam dünyamızda olması kaçınılmazdır. Rahatlık için sabretmeli ve beklemelidir. Hırs peşinden koşmadığımız sürece dünyamız güzelleşir. İnsanların birbirleri içinde rekabet halinden çıkarak kendilerini görmeli. Yardımlaşma ne zaman olursa o zaman dünyamız çok daha güzel yer olur.

Cenneti de cehennemi de insanlar belirler. Kendileri için yapacakları dünyanın şeklini belirlemektedir. Bencillikten ve arzularından kurtulan insanlar yaşamlarını güzelleştirebilirler. İnsanlar arasında hedefleri olan, bitmeyen hırslara sahip kişiler yüzünden dünya bu haldedir. Her geçen gün daha da kötüleşen dünyamızda insanlar rahat nefes alacak alanlara sahip olamıyorlar.

Bugün yükselmek isteyen insanlar başkalarının omuzlarına basıyorlar. Altta kalanın ezilmesi dünyanın değişmesine neden oluyor. İnsanlar hırslarından kurtulduğu zaman dünya daha yaşanır bir yer olacaktır. Dünyamızı cennette cehennemde yapacak olan bizleriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu