Genel Kültür

Kitap Okumak İle İlgili Kompozisyon

Kitap insanların en iyi dostudur, ufkunu genişletir, hayata bakış açısını güçlendirir. Kitap okumak kendimizi tanımamıza yardımcı olduğu gibi olaylara karşı bakış açımız değişir. Sorunlara yönelik çözüm üretme, bilgi sahibi olma ve doğru yorumlarda bulunabiliriz. Kitaplar insanların dostu olduğu gibi tarihten günümüze kadar değerli bilgi hazinelerinin taşınmasında yardımcı olmuşlardır.

İnsan kitap okuyarak yeni bilgilere sahip olur. Kendisini geliştirdiği gibi sahip olduğu bilgiler en büyük yardımcısı olur. İnsan ne kadar gezerse gezsin kitap okuyarak sahip olabileceği bilgilere ulaşamaz. Kitaplarda bulunan bilgiler insanların gelişerek cahillikten kurtulmasını sağlar. Okuduğumuz kitaplar eğitici öğretici, eğlenceli, sürükleyici türlerinden olabilir. Kitaplar insanlar tarafından ele alınarak sahip oldukları duygu ve düşünceleri paylaşırlar.

Kitap okumak toplumları geliştirdiği gibi insanlara hoşgörü gibi değerler katar. Bir kütüphane bin hapishane kapatır, sözünde de olduğu gibi kitaplar insanların cahillikten kurtaracak en büyük kurtarıcılarıdır.

4 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu