Genel Kültür

Kurbağalar Nasıl Beslenir

Kurbağalar sulak ve dere olan bölgelerde daha çok yaşamlarına devam ederler. Kurbağalar etçil canılar olduğundan dolayı çevresindeki küçük etçil canlıları yerler. Küçük hayvan olmalarından dolayı çevresinde sinek, böcek gibi canlıları dilleri ile yakalayarak sindiriyorlar. Yavru kurbağalarda aynı şekilde beslenmelerini sağlamaktadır.

Kurbağalar avlanmak için ağızları içinde uzun dilleri bulunur. Bunları avına doğru fırlatarak ona yapışmasını sağlayarak çekerler. Sadece üst dişleri olduğundan çiğnemeden avlarını yutarlar. Kurbağalar türlerine göre aynı şekilde beslenir.

Boylarına göre diğer canlı türleri ile beslenen kurbağalar genellikle solucan, salyangoz, sinek gibi canlıları tüketirler.

5 Yorum

  1. göletde sığ suda yumurtadan ayrılmıs yüzlerce kurbağa yavrusu vardı sadece 4 tanesini kendi akvaryumuma koydum 2 gündür birşey yemiyorlar belki akvaryumdaki mikro organızmalar sayesınde besın tükettıklerını düşünüyorum bu konuda bana yardımcı olabılırmısınız ne yedirmeliyim?

    1. KARDEŞ BENDE BESLİYORUM BENİMKİLERDE 2 GÜNLÜK VE BİZİM DEREDEDE BİNLERCE LARVA VAR BEN EKMEK PARÇALAYIP VERİYORUM AMA BAYAT EKMEK ÇÜNKÜ DAHA KÜÇÜK PARÇALARA AYIRABİLMEK İÇİN BİLMİYORUM EKMEK YİYORLARMI AMA YAŞIYORLAR VE EKMEKLERİN ÜSTÜNE YATIYORLAR NORMALDE TOPRAĞA YATARLAR AMA TOPRAK OLMADIĞI İÇİN EKMEĞE YATIYORLAR SEN BİDE O DEREDEN YOSUN AL VE AKVARYUMA KOY ONLARI YİYORLAR DİYE BİLİYORUM. DAHA FAZLA FİKRİ OLAN VARSA LÜTFEN YAZSIN.

    2. Eğer iribaşlıktan çıktılarını küçük sinek larvaları uçan küçük üyezlerden koy.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu