Genel Kültür

Orman İle İlgili Kompozisyon

Ormanlar hepimizin faydalandığı doğa güzellikleridir. Ağaçların ve çeşitli bitkilerin yer alan bölge orman olarak adlandırılır. Genellikle ormanlarda yabani hayvanlar, böcekler ve sürüngen türleri canlı yaşar. Yaşamlarını devamlılık şekilde götüren canlılar ekosisteme ayak uydurarak yaşamlarını devam ettiriyor.

Her canlı bir noktada ormanlara ihtiyaç duyar. Ormanlar havanın temizlenmesine yardım ettiği gibi küresel ısınmaya karşı savunmamızdır. Karbondioksit alarak ihtiyacımız olan oksijeni dışarıya salarlar. Bu sayede nefes almamız sağlanır ve canlı türünün soyunda devamlılık görülür. Ormanlara her alanda ihtiyaç duyarız. Kendimizi rahat hissederiz ve dünyamızın daha uzun ömürlü olmasını sağlar. Ormanlardan faydalanan biz insanlar onları tasarruflu kullanarak asla israf etmemeliyiz.

Ormanlara zarar vermekten daima kaçınılmamız gerekmektedir. Koruduğumuz sürece zarar görmesinin önüne dahi geçebiliriz. Ormanlar gelecek nesiller içinde gerekli olup doğanın balta girmemiş onların zarar görmesinin önüne geçilmeli. Bir çok canlının yuvası olduğu unutulmamalı ve doğanın bir parçalarıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu