Genel Kültür

Uçan Sınıf Kitabının Özeti Kısa

Gençlerin severek okudukları kitaplardan birisi Uçan Sınıf kitabıdır. Okullarda ve derslerde mutlaka bahsedilir, gerek proje ödevi olarak öğrencilere verilmektedir. Kitabın kahramanları ve başından geçen olayları konu alır. Hedefler doğrultusunda insanların nasıl ilerleyeceğini anlamamıza yardımcı olmaktadır.

Edebiyat dersinde başarılı olan Johnny Trotz, okulun popüler öğrencilerinden Martin Thaler ve rakip okulun öğrencileri olan Matthias Sebmann ve arkadaşı Uli Von Simmer arasında gelmektedir.

Yılbaşına sayılı günler kalması ile öğrenciler tiyatro etkinliği düzenlemeye karar verirler. Çalışmalara başlaya Johnny Trotz ile arkadaşları güzel bir metin hazırlarlar. Rakip okulun öğrencileri haberdar olması ile tiyatro metnini ve öğrencilerden birini kaçırırlar. Bunun üzerine karşı okula elçi olarak Sebastian gönderilir. Sigara içmez ortaya çıkarak bunun böyle olmayacağını kavga sonucunda ihbar edeceğini söyler. Ortak bir yol aranırken iki okuldan da birer kişi kavga edecek ve kazanan diğerinin üstünlüğünü kabul edeceği söylenir. Her iki tarafta kabul eder.

Wawerka karşısında Matthias kavgaya dahil olur. Matthias kavgayı kazanır ama rakip okul sözünde durmaz. Kar topu savaşı tekrardan başlar. Bunun üzerine Jonny Trotz ve arkadaşları gizliden iş çevirerek arkadaşlarını kurtarmak isterler. Rehin alınan arkadaşı kurtarırlar ama tiyatro metni yanmıştır. Arkadaşını alıp okula geri dönerler.

4 Yorum

  1. Harika Ellerinize Sağlık Bende Bu Kitabı Okudum Ama Bu Özet Anlamama Yardımcı oldu

  2. Gerçekten ben de çok ama çok teşekkür ediyorum ilk defa bu kadar güzel anlamama yardımcı olan bir kitap özeti buldum ve bu kitap özeti kısa ve öz olmuş ellerinize sağlık ( başka sayfalara bakmıştım ama çok uzun anlatmışlardı )

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu