Pratik Bilgiler

Yemek Tuzlu Olursa Ne Yapmalıyız

Yemeklere tuz ilave edince bazen tuzlu olması kaçınılmaz oluyor. Elimizin belli bir ayarı olmadığını düşünüp her zamanki gibi göz kararı koyarız. Anlamadığımız gibi yemek miktarının da farklılık olması tuz oranının şaşmasına neden olabilir. Yaptığınız yemeklerde fazla tuzlu olması oldukça rahatsız edici olmaktadır. Sağlıklı şekilde tüketmek için dikkat etmemiz gerekmektedir.

Patates Kullanın
Yemeğiniz çok tuzlu oluyorsa ve sulu yemekse o zaman patates kullanmalısınız. Piştiğinde tuzu fazla olması patates doğrayarak tuzun emilmesin sağlıyorsunuz. Bir süre piştikten sonra patates tuzları emerek yemeğinizin istediğiniz kıvamda tuza sahip olmasını sağlayabilir. Tuz dengesini koruduğu gibi ayrı bir lezzet katacağından aklınızda bulunması gereken noktalardan birisidir.

Tuz Ayarı Nasıl yapılır?
Yemeklerinizde salça kullanacaksanız az tuzlu saçla tercih ediniz. Gerekirse tuz ekleme işinizi en sona bırakarak lezzet katabilirsiniz. Kullandığınız baharatlarda önemli olduğundan yemeğinizin tuz oranını arttırabilir. Rafine tuzu yerine doğal kaya tuzlarının kullanılması yemeklerinize daha çok lezzet katacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu