Genel Kültür

Ağaç Sevgisi İle İlgili Yazı

Doğa insanlara sunulan en büyük armağan olmaktadır. Dünyamızı için koruyucu olarak görev görerek koruyucu olmaktadır. Yeşilliği ile birlikte insanlara huzur vererek stresten arınmalarını sağlamaktadır. Temiz havası ile insanlar adeta yeniden doğmuş gibi hissediyorlar. Ağaç sevgisi insanlık için önemli hareketlerdendir. Sahip olunan en değerli varlıklarımızdan birisi ağaçlar olmaktadır.

İnsanoğlu dünyanın var oluşundan itibaren ağaçlarla birlikte yaşamış onların verdiklerinden faydalanmıştır. Doğa bizim sevgimize muhtaç olduğu gibi bizde onun verdiklerine muhtacız. Dünya üzerinde en iyi dostlarımız aslında ağaçlardır. Konuşamasalar, dili olmasa dahi onlara sevgimizi sunabiliriz. Bugün yaşayabilmemizin en büyük sebebi doğanın varlığı olmaktadır. Oksijen sağlayarak dünya üzerinde milyarlarca canlıya hayat vermektedir. Ormanlar geleceğimiz için oldukça önemlidir. Bizi bir çok doğal afetlerden korumaktadırlar.

Rivayetlere göre Peygamber Efendimiz insanlara kıyamet kopacağını bilseniz dahi elinizdeki fidanı dikin demiştir. Dinimizde doğa ve ağaç oldukça önemlidir. Yıllar boyu süren zaman diliminde insanların gelişmesini büyük ölçüde sağlamıştır. Tarih boyunca meyvesinden, gölgesinden, oksijeninden ve meyvesinden faydalandığımız ağaçları koruyu kollamak bizim en büyük görevlerimizdendir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu