Genel Kültür

Cerrah Olmak İçin Gereken Özellikler

Genel cerrahlık günümüzün değer gören meslek grupları içinde. Popüler mesleklerden sayılması iyi bir eğitimin gereksinimini gerektirmektedir. Günümüzde doktorluk mesleği her zaman popüler olarak yerini korumuştur. Eğitimin gelişmesi ile birlikte mesleklere olan önemde artmaya başlamıştır.

Cerrah olabilmek için anadolu, fen veya sağlık liselerinden birisini seçebilirler. Kat sayıların kalkması alınacak eğitiminde gelişmesini sağlamaktadır. Üniversite eğitiminde tıp fakültesinin mutlaka kazanılması gereklidir. Seçeceğiniz tıpta fakülte mutlaka gerekerek 6 yıllık üniversite eğitimi alması gerekmektedir. Teknisyen olarak doğrudan geçiş yapacak olan kişiler kendilerini geliştiremezler. Üniversiteye giderken alacağınız eğitim ve başarınız sizin için önemli olacaktır.

Doktorlar spesifik beyin cerrahı nasıl olacaksa 6 yıl tıp fakültesini okuyup bitirmeli. Eğitiminden sonra TUS sınavına girerek tercih yapmalıdır. Dileyenler eğitimine devam edebilirler.

Doktor olmak için ellerimiz titrememesi gerekir. Eğitimimiz önemli olduğu kadar yardım sever, insanlara hoşgörü ile yaklaşan ve azimli insanlardan oluşur. Öğrenmeyi ve bilgiyi seven insanlar kendilerini geliştirerek daha kolay şekilde öğrenimlerini tamamlayabilirler.

7 Yorum

    1. 6 yil tıp fakültesinde okumak zorunludur ve ondan sonra da 5 yıl asistanlık yapılması gerekir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu