Genel Kültür

Doğal Çevrenin Korunması Niçin Önemlidir

Canlı yaşamı için doğal çevrenin korunarak sahip çıkılması gerekmektedir. Her canlı yaşamını sürdürmek için kendi için elverişli alanları tercih etmektedir. Doğa insan için oldukça önemli olmaktadır. Canlı yaşamını sürdürebilmesi için gerekli olmaktadır.

Doğal çevrenin varlığının kaybedilmesi canlıların yaşamlarını sürdürebilmeleri için ihtiyacı olan oksijenden mahrum kalmasına neden olur. Canlılar kendilerine yaşam alanları bulamadığından dolayı kente inerek insanlara zarar verebilir. Ekosistemin zarar görmesi canlı türlerinin ortaya çıkarak insanların hayatını tehlikeye sokabilir. Tüm canlılar için yaşamsal faaliyetlerini sürdürebilmeleri için gerekli olmaktadır. Doğayı korumazsak eğer hızla yok olarak canlı yaşamı ortadan kalkabilir.

İnsanların hatalı davranışları canlı yaşamında olumsuz izler bırakır. Büyük zararlar vererek insanların yaşamında olumsuz izler bırakabilir. Çevremize gerekli özen göstererek canlıların doğal yaşamlarının zarar görmesinin önüne geçilmelidir. İnsanların en temel ihtiyaçları karşılanması gerekir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu