Sağlık

Hostes Nasıl Olunur 2021

Önemli meslek gruplarından olup bayanların hayal kurduklarından birisidir. Günlerinin büyük bir zamanı uçak içersinde geçtiği gibi yurtiçi ve yurtdışına giderek gezip görmedikleri yer kalmayacak. Cazip meslekler sınıfında kabul ediliyor maaşı ile birlikte kariyer yapabilirsiniz.

Hosteslerin İşleri Nedir?
Uçaklarda kabin görevlisi olarak çalışmalar yapar. Ekiple birlikte yolculara rehberlik edip bavulları, koltuk numaraları, emniyet kemerleri gibi durumlarda uyarılarda bulunarak onlara yardımcı olmaktadır. Gerektiğinde yemek servisi yaparak kişilerin ihtiyaçlarını karşılamalarını sağlamak.

Hostes Nasıl Olunur?
Hostes olmak için çalışmak istediğiniz firmanın boy, kilo ölçümü size uyması gerekmektedir. İlk olarak dikkat ettikleri olduğunu söylesek yalan olmaz. Fiziksel olarak gayet normal bir şekilde sahipseniz hostes adayı olduğunuzu bilin. İkinci aşamada sizden istenilen orta derecede İngilizce bilmeniz olacaktır uçakla yolculuğu onlarca kişi yaptığından dolayı bilmeniz gereklidir. Yüz yüze yapılacak mülakatlarda sizden düşünceleriniz isteyecekler bir takım psikolojik testlere tabi tutulabilirsiniz.

Türkiye Hava Yollarında Hostes Olma Şartları
Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.
İstanbul’da ikametgah etmek.
Lise ve dengi bir okuldan mezun olmak.
Müracaat edenlerin 19-27 yaş aralığında olması.
İyi derecede İngilizce bilmek.

Bayanlar için : 160 – 175 cm arası boya sahip olmak.

Baylar için : 170 – 185 cm arası boya sahip olmak.

Boyu ile kilosu arasında uygun fark fark bulunmak:

Bayanlar için : Kilosu, boy ölçüsünden 100 çıkarılınca kalan sayıdan, en fazla 2 sayı yukarıda 20 sayı aşağıda olmak.

Baylar için : Kilosu, boy ölçüsünden 100 çıkarılınca kalan sayıdan, en fazla 5 sayı yukarıda 20 sayı aşağıda olmak.

Hostes Maaşları?
İlk olarak başladığınızda 3500-4000 TL arasında bir rakam olacaktır yurtiçi ve yurtdışı hatlarda uçmak farklılık gösterecektir.

20 Yorum

 1. Ben hostes olmak istiyorum ama ingilizcem yok ogrenirim boyum 1.65 kilom 55 orta okul mevzunuyum yani 8. Sinif bitti ve ben hostes olmak istiyorum

  1. İngilizcenizin çok yüksek seviyede olması gerekir ayrıca hostes olmanız için en az lise mezunu olmanız gerekir eğer lise mezunu iseniz şehirler arası hatta eğer üniversite mezunu iseniz uluslar arası hatta hostes olabilirsiniz☺️

 2. Ben de hostes olmak istiyorum boy1.75 kilo 60 lise mezunuyum 22 yasindayim birazda ingilizcem var :)))

 3. Ben sosyoloji öğrencisiyim.ingilizce Rusça ve Türk dillerini biliyorum. Boyum ve kilom da uygun acaba nasıl başvuru yapabilirim. Hostes olmak istiyorum.

 4. 92 liyim orta okul mezunuyum trabzonluyum çok az ingilizcem var hostes olmak istiyorum bu benim için yaşam tarzim farklı insanlarla ilgilenip onlarla dilimi kültürümu geliştirmek istiyorum bu mümkün mu acaba

 5. Mrb bende hosteslıgı kucuklukten berı ıstedım suan 19 yasındayım boyum 1.64 kilom 53 gundeme getırdıgınız yazıları okudum aynı benı anlatıyor 27 nisanda mulakata gıdecem inş olur :))

 6. Boy 165 kilo 50. Diller: fransizca arapça turkçe ve ingilizce. Hostes olmak isterim.

 7. Mrb boyum kilom fizigim konuşma becerim gayet iyi İngilizce ise az şekilde biliyorum 1.69 boyundayim kilom 56 lise 1 den terk ama açıktan devam edicem hostes olma şansım varmı acaba

   1. merhaba, ben farklı sitelerde gözlük takmak , lens kullanmak ve renk korlugunun engel oldugunu okudum. tam olarak kesin bir bilgi yok sanırım thy ile görüşmek daha uygun gibi :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu