Genel Kültür

İki Günü Eşit Olan Aldanmıştır İle Kompozisyon

Bugünü ve yarını aynı olan insanın kendisine de faydası olmaz. Dünya ve ahiret hayatına dair yapacakları yeni şeyler insanlığa değer katacaktır. Kişi kendisini geliştirmeli, doğru yoldan ayrılmayarak devam etmelidir. Dünü ne ise bugünü aynı olan insan bazı şeylere aldanmış olduğudur.

Kendisini asla pasif tutmayarak hareket etmeli. Öğrenmek için göstereceği çabalar kendisini geliştirecektir. Düşüncelerini geliştirerek hak yolunu bulup ileri gitmeli. Kendisine faydası olan insan çevresindekilere de faydası olur. Söz hadisi şerif olmakta olup geçmişten günümüze kadar ulaşmıştır. Allah yolunda ibadet etmeli, hayır işlemeli, dua etmeli, ahiret hayatına katkı da bulunmalıdır. Meraklı insan yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirip dünü ile bugünü arasındaki farkı oluşturur. Aynı seviye de olan insanlar olduğu yerde sayar ve devam edemez.

Kendisine dünü ile bugünü arasında bir şeyler katmalı. Yerinde sayan insan yenilmiş sayılır. Yaşamı boyunca insan bir şeylere merak eder, öğrenerek kendini geliştirir. Yerinde sayan insanlar ilerleme sağlayamadıkları gibi devam edemezler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu