Genel Kültür

İklim İnsanları Nasıl Etkiler

İklim insanların hayatı için oldukça önemli kritere sahiptir. Yaşamından hayat şartlarına kadar bir çok alanda değişikliğe sebep olabilmektedir. İklimlerin bölgesel olarak etkileri dışında insanların düşüncelerinden yaşamlarını değiştirmektedir. İnsanların sağlıklarını etkileyerek etkin role sahiptir. İklimlerin değişmesi sonucunda inanlar hayatlarında farklı değişikliklere giderler.

Yaşadıkları yerlerin hava koşullarının değişmesi sonucunda giyimlerini değiştirirler. İnsanoğlu etkileneceğinden dolayı yaşadıkları evin malzemesini, ürünleri, yiyecekleri ve giyecekleri değiştirerek karar verirler. Sıcak iklimlerde insanlar daha çok soğuğa kaçarken, soğuk iklimlerde ise sıcağa daha yakın olurlar. İklim insanların tüm hayatlarını etkileyen unsurlardan olmaktadır.

Dünya üzerinde tüm canlılar iklimlerden etkilenerek yaşarlar. Kutup ve çölde yaşayan canlıların vücutları yaşadıkları yerlere adaptasyon olmuşlardır. Bunlar olmasaydı eğer uyum sağlayamayarak ölümleri kaçınılmaz olurdu. İnsanlarda vücudunun ihtiyacı doğrultusunda uygun iklim şartlarında yaşamlarına devam ederler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu