Sağlık

Kol Titremesi Neden Olur

İster istemez kolda istem dışı titreme ve kaslarda kasılmalar meydana gelir. Dirseğimizin hemen üstünde titremeler meydana gelerek endişelenmemize neden olur. Titremeler vücudumuzda çeşitli sebeplerden dolayı meydana gelebilir. Kol titremesi sıkça karşılaşılan durumlardan olacaktır.

İstem dışı meydana gelen kasılmalar bazen çalıştığımız bazen ise dinlendiğimiz zaman ortaya çıkabilir. Kol titremesi sonucunda kolda çeşitli olaylar meydana gelebilir. İstemsiz kas kasılmaları sıkça ortaya çıkıyorsa eğer altında araştırılması gereken sağlık sorunları olup dikkate alınmalıdır. Genellikle yorgunluk, ruhsal ve yoğun duygu içerisinde olduğumuz zaman görülür. Aşırı şekilde kasların yorulması durumunda kendiliğinden kasılmalara nedende olabilir.

Kol titremesinin altında yatan hastalıklar
Parkinson
Hormonal sorunlar
Beyin hastalıkları
Sinir sistemi rahatsızlıkları
Hipertiroidizm

Kol titremesi genellikle tek bir kolumuzda başlayarak kendisini gösterir. Zehirlenme gibi durumlarda da kendisini göstermektedir. Kronik olarak alkolizm nöbetlerine giren kişilerde olur.

Sıvı kaybı: Vücudun aşırı su kaybetmesi sonucunda tepki olarak kol titremesi meydana gelebilir. Kişiler yorgunluk seviyesine gelmesi ile titremeler görülebilir.

Yoğun egzersiz: Kasların yoğun olarak çalışması sonucunda zayıflama meydana gelerek kol titremelerine sebep olabiliyor. Egzersiz hareketleri ağır gelmesi sonucunda oluşabilir.

Hareketsizlik: Vücut ve kollar uzun süreli hareketsiz kalmasından dolayı kaslarda zayıflama meydana gelir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu