Sağlık

Kulak Kızarması Neden Olur?

Kulak kızarması yaygın olarak görülen durumlardandır. Durduk yere ve bazı olaylar doğrultusunda kulaklarınızda kızarmalar fark edebilirsiniz. Kızardığı gibi sıcaklık bastığını hissetmeniz mümkündür. Kulak kızarmasına neden olan sebeplere dikkat edilmelidir. Kulak kızarıklığı duygu değişikliğinde olabilir. Bunlar heyecanlanma, üzüme, tansiyon, utanma, sıkıntı, huzursuzluk gibi durumlar etkileyerek kulaklarda kızarmalar meydana gelir. Hormonsal olarak değişkenlikler ve salgılananlar farklı olmasından dolayı kendisini gösterir.

Dış kulakta kızarmanın meydana gelmesi alerjik sebeplerden dolayı da olabilir. Kızarıklık uzun süreli ve geçmiyorsa beraberinde ağrı gibi şikayetlerden dolayı doktora gitmesi gerekebilir. Kulakta akıntı olmaya başladıysa eğer ciddi sağlık sorunlarının habercisi olabilir.

Kulak kızarıklığı stresten olabileceğinden dolayı kişiler ilk önce beklemeli ve panik yapmamalıdır. Kulak kızarıklığı durduk yere ortaya da çıkabilir. Sol kulağın kızarması, sağ kulağın kızarmaması gibi durumlarda söz konusu olmaktadır. Bunlar normal olarak görülüp sorun olmaktan çıkmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu