Sağlık

Koltuk Altı Kararması Nasıl Geçer

Koltuk altında kararmalar oldukça rahatsız edici bir durum olmaktadır. Yaz aylarında giyilecek olan mayo ve bikiniden tamamen uzaklaşmanız yersiz olacaktır. İnsan içine çıktığınızı önlediği gibi sıfır kollu giysi giymenizin önüne geçecektir.

Koltuk altlarında yer alan derinin siyah gözükmesinin nedeni kılların traş edilmesi ve alınmasına bağlı olarak görünür. Aşırı terleme, havalanmamasından dolayı ölü hücreler birikerek kararmaya yol açabilir. Kurtulmak için doğal yöntemlerden yararlanarak cilt kararmaların önüne geçilmesi mümkündü. Her zaman sorunlar insanların hayatını olumsuz yönde etkilemektedir. Buna karşılık olarak çeşitli önlemler alınabilir. Evde uygulayacağınız birkaç yöntem beyazlamasını sağlayacaktır.

İnce bir patates dilimini koyduktan sonra koltuk altına koyunuz. 10 dakika kadar beklettikten sonra soğuk suyla durulayın. Her gün uygulayın ve rengi açılana kadar devam ediniz.

Salatalık soyunuz ve iç kısmını koltuk altına yerleştiriniz. Beyazlatıcı etkisi sayesinde koltuk altlarınızdaki kararmalar ortadan kalkacaktır.

Limon dilimleri sayesinde koltuk altlarınıza yerleştirmeniz ölü hücrelerin atılmasını sağlayarak tekrar beyaz ve canlı cildinize kavuşmuş olacaksınız. Nemlendirici sürmeniz durumunda kurumaya karşı önlem almış olacaksınız.

En son yöntem ise cilt soymadır. Bunun için korten renginiz açılana kadar ovuşturmanız gerekecektir. Şeker ile zeytinyağı karışımı hazırlayarak duşta veya banyoda ıslak cildinizi ovuşturarak temizleyiniz.

Kabartma tozu ve diş macunu karışımı hazırlayarak ovuşturma yapmanız durumunda dahi beyazlama görülebilir.

Portakalı soyduktan sonra güneşte kurutunuz. Süt ya da gül suyu ile karıştırarak macun haline geldiğinde 15 dakika boyunca koltuk altına uygulamanız renginin açılmasını sağlayacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu