Genel Kültür

Nitelikli İnsan Ne Demektir

Nitelikli insan dediğimizde aklımıza ilk gelecek olan başarılı bir insan olmalıdır. İyi eğitim almış, yeteneği ve isteği doğrultusunda becerili olan insanlara nitelikli insan denir. Sahip oldukları çeşitli özellikler onları tanımlamaktadır. Kavram olarak oldukça gelişmiş olup kendisinin varlığının bilincinde olup, toplum için güzel işler yaparak katkıda bulunan kişilerden oluşmaktadır.

İşini iyi şekilde yapar,
Zamandan, enerjiden, malzemeden ve emekten tasarruf eder,
İşinde başarılı olur,
İnsanlara yararlı bilgiler verir,
Yeniliklere ve gelişmelere açıktır,
İşlerini yaparken ekip çalışmasına önem verir.

Türk tarihinde önemli nitelikli insanlar tanınmıştır. Yaptıkları işler ve kişilik özellikleri ile bilinmişlerdir. Muhsin Ertuğrul, Ahmet Adanan Saygun, Ayhan Songar, Çiğden Kağıtçıbaşı, Barış Manço gibi insanlar en güzel örnekleridir.

Toplumun önemli değerlerinden olup yaptıkları katkılar ile tarihe isimleri altın harflerle yazılmıştır. Kendi alanlarında başarısını gösterip yaşadıkları dönemlerde insanlara başarıları ile yol gösterip günümüzde dahi izinden giden on binlerce kişi olmaktadır.

26 Yorum

  1. çoook teşekkürler iyi ki böyle bilgileri doğru aktaran siteler var allah razı olsun

  2. İYİ Kİ SİZİN GİBİ SİTELER VAR ÇOK TEŞEKKÜRLER ALLAH SİZLERDEN BİN KERE RAZI OLSUN

  3. Çooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooook güzel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu