Genel Kültür

Okullarda Son Hafta Yoklama Alınıyor mu?

Eğitim öğretim döneminin sonuna gelmemiz ile birlikte yoklama öğrenciler için yoklama alınıp alınmayacağı tartışılır oldu. Son hafta eğitim döneminin sonu olup Cuma günün karnelerin ve belgelerin dağıtılması beklendiğinden dolayı içiniz deki şüphelerden kurtulunuz. Endişeli öğrenciler için yoklamanın son 3 gün hiçbir şekilde alınmayacağını söyleyebiliriz. Karnelere geçilecek notlar ve e-okul’un kapalı olması da etkili olmuştur. Öğretmenler bilgilerini girdiğinden, yazılıların bitmesinden dolayı notlardan etkilenmezsin.

Karne dağıtılacak hafta yoğun geçmesinden, notların e-okul’a girişlerinin yapılması gereklidir. Öğretim görevliler için yoğun bir hafta olup yüzlerce öğrencinin notunu girecekler. Bundan dolayı devamsızlık konusunda endişeleriniz olmaması gerekir. Karnelerinize herhangi fazladan yoklama yansımayacaktır. Şunu bilmelisiniz ki notlarınızın takibini yaparken öğrenmenizde gereklidir.

Devamsızlık sorunu olmayan öğrenciler son hafta hiç gelmeyebilirler. Biraz kritik olanlar içinde son 3 gün okula gitmeyebilirsiniz bunda herhangi bir sorun yoktur. Sizin devamsızlılığınıza da etkilemediğini söyleyebiliriz. I. dönem 23 Ocak Cuma günü kapandığından karneler çok daha önceden hazırlanıp sunulacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu