Genel Kültür

Paramızı Nasıl Kullanmalıyız

Elimize geçen paranın hesabı olduğunu asla unutmamalıyız. Doğru bir kullanım sergileyerek tasarrufunu sağladığımız gibi geleceğe yönelik yatırımlar dahi yapabiliriz. Para zor kazanıldığından dolayı harcanması kolay olmamalıdır. Tasarruflu olmalıyız ama cimriliğe geçmemeliyiz. İkisini birbirlerine karıştırmamamız gerekir. Belli bir maaşlı çalışan olduğumuzu düşünecek olursak tehlike durumunda olduğumuzu unutmamalıyız. İşten çıkartılabilir, başımıza bir şey gelebilir işte o zaman yastık altında bulunan paralarımızı kullanabiliriz. Doğru kullanımın değerini asla unutulmaması gereklidir.

Ay boyunca ihtiyacımız olan giderlerin hesaplanması gerekir. Düzenli olarak hesap yapılması bizi geleceğe hazırlayacaktır. Artan paramızın bir kısmını yatırım adına bankaya koyabiliriz. Yastık altındaki paramız zamanla birlikte değerlendirme sağlayacaktır. Koruma sağlanması hepimiz için önem taşımaktadır. Harcanmaması gerektiği gibi korunması da gereklidir.

Yatırım yapmak kendi geleceğimiz olduğu kadar çocuklarımızın geleceği içinde önem taşımaktadır. Her ne kadar tasarruflu olursak o kadar değer kazanırız. Unutulmaması gereken paramızın cebimizde kalması olacaktır. her ne kadar biz korursak onun zararlarından da bir o kadar korunmuş oluruz. Bilinçli her insanın tasarruf olayını bilmesi gerekiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu