Genel Kültür

Tasarruf Yapmak Niçin Önemlidir

Tasarruf geleceğe yatırım yapmak demektir. Bugün ihtiyacımız olanı alıp gereksiz yere para harcamaktan geri durmamız geleceğe olan yatırımımızdır. Büyüklerimiz yastık altı tabir ettikleri kötü gün parası olarak saklanır. Başımıza bir şey geldiğinde yastık altından para çıkarak hayatımızın kolaylaşmasını sağlar. Sahip olduğumuz parayı ve eşyaları idareli kullanmaya tasarruf denir. Geleceğe olan yatırımda ihtiyacımız mutlaka olacaktır.

Tasarrufun önemi: Yarın başımıza ne geleceğini kimse bilemez. Bugünden hazırlığımızı yaparsak yarına hazırlıklı girmiş oluruz. Tasarruflu olmanın önemini parayı zar zor kazanan insan bilir. Alın teri dökmeden gelen paranın değeri bilinmediği gibi tasarrufu da yapılmaz.

Tasarruf nasıl yapılır: Evimizde enerji doğru şekilde kullanabiliriz. Lambaları gereksiz yere açmayarak kapalı olan elektronik aletlerin fişlerini çekmeliyiz. Zamanımızı doğru şekilde kullanarak zamandan tasarruf yapmış oluruz. Paramızı idareli şekilde kullanmak yatırım yapmak için en doğru zamandır, yarın öbür gün bir şey olduğunda ihtiyacımız olan parayı tasarruf yaparak biriktirmiş olacağız.

2 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu