Teknoloji

Reklam Sms’leri Nasıl Engellenir

1 Mayıs yürürlüğe giren yeni kanunla beraber izni olmaksızın kişilere sms veya elektronik posta gönderimi yasaklanmıştır. Firmaların gün boyunca insanları sms yağmuruna tutması ile beraber insanların özel hayatına müdahale olarak kabul edildi. Reklam amaçlı kullanılan smslerden dolayı ciddi yaptırımlar uygulanmaya karar verildi. Reklam amaçlı olarak telefonunuza sıkça sms geliyorsa eğer engellemek istiyorsanız yapacağınız birkaç yöntem sayesinde kurtulmanız mümkün olacaktır. Size daha önceden sms göndermek üzere izninizi istiyoruz, onay vermek için ise cevap almak istiyorlar. Yeni kanun gereğince yüklü yaptırımların uygulanması kişilerin izinsiz sms gibi reklam bildirici maillerin gönderimi yasaklamış durumdadır.

BTK tarafından yeterli denetlemeler sağlanmadığı gibi halen izinsiz bir şekilde sms gönderenler olmaktadır. Kendimiz için belli bir düzenleme ayarlayarak BTK şikayet linki üzerinden gerekli şikayetlerinizi yaparak haklarında araştırma başlatılmasını sağlayabilirsiniz.

Gerekli reklam mesajlarını engellemek adına yapacağınız bir diğer yöntem ise operatörünüzün müşteri hizmetlerini arayarak reklam mesajlarını engellemek istediğini söylemeniz olacaktır. Reklamlara telefonunuz kapanarak dışarıdan herhangi bir reklam mesajının iletilmesi olmayacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu