Genel Kültür

Tasarruf Neden Yapılır

Tasarruf, kendimiz ve geleceğimiz için birikimlerimizi taşımak ve korumaktır. İhtiyaç fazlalığı ve lüzumsuz tüketimin önüne geçilmesi gerekmektedir. Bilinçsizce doğal kaynaklarımız ve bütçemizi kullanmamız sonucunda tükenme aşamasına gelir. Sahip olduğumuz güneş enerjisi, rüzgar, enerji kaynakları korunarak elde tutulmalıdır. Enerjimizin tükenmesi ilerleyen zamanlarda sıkıntılar ve sorunlara işaret etmektedir. Elimizdeki hazır kaynakları kullanmak sahip olduklarımızı kaybetmemize neden olur.

Kendimizin ve insanlığın gelecekteki tehlikelere karşı savunma yapabilmeleri için korunmaları gerekir. Sahip olduğumuz doğal kaynaklar dünyamızın ortak malıdır. Bizim ve bizden sonra gelecek nesillerin olduğun unutmamalıyız. Bilinçsizlik sahip olduklarımızı kaybederek sıkıntı yaşamamıza sebep olur. Ortak değerler korunmalı, tasarruf yapılarak ortak malımız olduğuna karar vermeliyiz.

Tasarruf yapmak için bir çok sebebimiz var. Güzel gelecek için daha fazlasını istiyorsak tasarruf yapanlardan olmalıyız. Dünyanın ortak malı olduğu düşüncesini aklımızdan çıkarmamamız gerekir. Koruduğumuz ve sahip çıktığımız sürece geleceğe sağlam adımlarla ilerlememiz mümkün olur. Bizden sonrakileri düşünmek bizim en önemli görevlerimizden olduğuna kanaat getirmemiz gerekmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu