Genel Kültür

Türkiye’de Organ Bağışındaki Yetersizlik Ne Gibi Sonuçlar Doğurur

Ülkemizde maalesef insanların duyarsız kaldığı konulardan birisi organ bağışı olmuştur. Kamu reklamları dahi ne kadar yetersiz kaldığımızı gösteriyor. Organ bağışında kimsenin ihtiyacını karşılayamadığımızdan dolayı yeni yaşamlar son buluyor. Organ bağışığına ses vererek desteklememiz gerekmektedir. Öldükten sonra organlarımız zaman içerisinde çürüyecektir. İnsanları organ bağışında etkileyen unsur ise dinimizce yasak olup olmamasıdır. Genelinde çoğu kişinin Müslüman olan ülkemizde organ bağışı seviyesi haylice düşüktür. Dinimize göre bağışın yasak olduğu düşüncesine kapılarak insanlara hayat vermekten çekiniyorlar.

Organ bağışını arttırmak için çağrılara asla duyarsız kalmayın. Öncülük yaparak halkı bilinçlendirmeli ve din adamları desteklemelidir. Organ bağışı sayesinde insanlara destek vermeliyiz. Yeni bir yaşam vermek sevaptan başka ne olabilir. Bağış yaparak insanlara hayat verip onların hayır duasını alabiliriz. Kamu reklamlarına daha çok ağırlık verilmelidir.

Yetersiz kalan organ bağışından dolayı insanlar yaşamlarını kaybediyor. Yakınımızdakiler ve çevremizdekilere yardımcı olamadığımızdan dolayı henüz hayatının ilkbaharında olan milyonlarca insan hayatını kaybediyor. Ailelere ateş düşerek insanların yaşamı son buluyor. Bugün yapacağınız organ bağışı yarın alan kişinin de kendisi yapacaktır.

Hepimiz organ bağışı istiyoruz ama neden fedakarlık yapmak için geri kalıyoruz. Bugün bunu biz yapmasak, yerimize kim yapacak?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu