Genel Kültür

15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitlerimiz Konulu Kompozisyon

Kader gecesiydi elleri öpülesi anaların doğurduğu o evlatlar sokaklara dökülerek vatan için mücadele verdiler. Ellerinde bayrakla sokağa çıkıp göğsünü kurşunlara siper ederek su gibi akın edildi. Ülkenin dört bir yanında meydanlara dökülen ülkenin cesur askerleri darbeci vatan hainlerine karşı mücadele ederek destan yazdılar.

Kahramanlık destanlarının üstünden asır geçmesine rağmen Türk milleti kararlı bir şekilde mücadele edip kahramanlık destanı yazdılar. Asil Türk evladı vatanına tekrar sahip çıkarak tanklarla uçaklarla gelen düşmanlara göğüs gerdiler. Mehmetçiğimizi kendi pis oyunlarına emel eden komutanlar beyinlerini yıkayarak onları zor durumda bırakmışlardır. 15 Temmuz yeni bir gün oldu eski Türkiye artık daha güçlü önemli mevkilere gelmişti. Korkacağı bir şey olmadığı gibi ona yapılacak hareketlenmenin karşısında durduğu ortaya çıktı. Demokrasinin zaferi şehitlerimizin kanı ile sulanarak kazanılmıştır.

Zaferin getirdiği başarı Türk milleti için destan konumunda olmuştur. Milletimiz vatanına, toprağına, başkomutanı olan Cumhurbaşkanına sahip çıkarak tüm dünyaya gücünü göstermiştir. İnsanını birbirine kırdırmak isteyen dış güçleri bozguna uğratmıştır. Ne Mutlu Türküm Diyene!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu